Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 40 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 40 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 44 WOPR Województwa Pomorskiego - News: INFORMACJE O RECERTYFIKACJI KPP
Nasi partnerzy:













Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
INFORMACJE O RECERTYFIKACJI KPP

Przypominamy, że ratownicy, którym termin ważności zaświadczenia KPP upłynął po 14 marca 2020 roku posiadają status ratownika do 60 dni od dnia, w którym odwołane zostaną stany epidemii lub zagrożenia epidemicznego.
Niestety osoby, którym ważność zaświadczenia skończyła się przed 14 marca 2020 roku i nie zdążyły złożyć egzaminu (z uwagi np. na odwołane szkolenia) nie podlegają pod ten przepis i nie są ratownikami (a więc i ratownikami wodnymi) w rozumieniu ustawy.
Uwaga – mamy więc czas do 60 dni po epidemii na podejście do recertyfikacji aby nie stracić ciągłości uprawnień. Lecz czy na pewno…

 

 

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wystąpiło do Ministra Zdrowia z prośbą o szczegółową interpretację zapisów „covidowej” ustawy oraz dokonania ewentualnych zmian w przepisach regulujących ważność zaświadczeń KPP i dających możliwość podejścia do egzaminu tzw. „recertyfikacyjnego” bez konieczności odbywania pełnego 66-godzinnego kursu.
Przypominamy, że po znowelizowaniu w dniu 3 grudnia 2019 roku rozporządzenia w sprawie kursu KPP, zgodnie z zapisami §4 ust. 2 pkt. 2 do egzaminu tzw. „recertyfikacyjnego" może przystąpić ratownik wyłącznie w okresie ostatnich trzech miesięcy ważności posiadanego zaświadczenia. Czy nasze zaświadczenia są nadal ważne? Czy też jesteśmy ratownikami na specjalnych zasadach bez ważnych w tym okresie zaświadczeń? Czy musimy przechodzić pełny kurs? Oczekujemy na odpowiedź.

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?