Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 40 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 40 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 41 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 42 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 43 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/adremch/domains/wopr.pomorskie.pl/public_html/maincore.php on line 44 WOPR Województwa Pomorskiego - News: ZMIANY W RECERTYFIKACKI KPP
Nasi partnerzy:













Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZMIANY W RECERTYFIKACKI KPP

KPP – INTERPRETACJA SZCZEGÓŁOWA


W dniu 8 stycznia 2020 roku Minister Zdrowia wydał interpretację znowelizowanych zapisów rozporządzenia w zakresie możliwości przystąpienia ratowników do egzaminu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy bez konieczności ponownego ukończenia kursu kpp (tzw. recertyfikacji).
Zgodnie z zapisami
§ 4 ust. 2 pkt. 2 ratownik będący zatrudniony, pełniący służbę lub będący członkiem jednostki współpracującej z systemem może przystąpić do recertyfikacji wyłącznie w okresie ostatnich trzech miesięcy ważności posiadanego zaświadczenia.
Oznacza to, że wcześniej – gdy zaświadczenie ma ważność ponad trzy miesiące – ratownik do takiego egzaminu nie może zostać dopuszczony, natomiast po utracie ważności zaświadczenia musi ponownie uczestniczyć w całym kursie kpp aby móc złożyć egzamin.
Prosimy zwrócić uwagę na te szczegóły gdyż zaświadczenia wydane po egzaminach, do których złożenia kandydaci nie byli uprawnieni mogą zostać podważone jako dokumenty wydane niezgodnie z prawem, a do odpowiedzialności pociągnięci przewodniczący komisji egzaminacyjnych oraz kierownicy organizatorów kursów.

Jednocześnie przypominamy, że:

1) zgodnie z § 10 a rozporządzenia po zmianach dokumentację ze szkolenia i egzaminowania należy przechowywać przez 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym został przeprowadzony egzamin

2) zgodnie z § 2 rozporządzenia zmieniającego [cytat] „do kursów, których program został zatwierdzony przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia (30 grudnia 2019 r. – przyp. WOPR), stosuje się wymagania określone w przepisach dotychczasowych.”

INFORMACJA Z MINISTERSTWA ZDROWIA

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?